کیست که به خدا «قرض الحسنه‌ای» دهد، (و از اموالی که خدا به او بخشیده، انفاق کند،) تا آن را برای او، چندین برابر کند؟ و خداوند است (که روزی بندگان را) محدود یا گسترده می‌سازد؛ (و انفاق، هرگز باعث کمبود روزی آنها نمی‌شود). و به سوی او باز می‌گردید (و پاداش خود را خواهید گرفت). البقرة 245

تابلو اعلانات

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند:
«...امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.»

واریز کمک های نیکوکاران با کارتهای عابر شبکه شتاب و تلفن های همراه:
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  8
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  43
دیروز :  325
کل مشاهده :  211001
مصاحبه
   
   
 


 خیرین، با خدا معامله کرده اند.
   شهرستان کرج به واسطه زندانهایی که دارد،تقریبا یکی از شلوغ ترین ستادهای دیه را در سطح کشور داراست.
 محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج ، اشتهارد،فردیس و آسارا در گفتگو با روابط عمومی ستاد دیه استان البرز با بیان مطالب فوق افزود: ...ادامه...  
  « کی داده و کی گرفته» یک مثل غیر مستعمل ایرانی است ؟!
    محمدباقرمقدسی، مدیرعامل ستاد دیه البرز با اشاره به سابقه این نهاد
  مردمی در استان گفت: ستاد دیه البرز که از نیمه اول سال 1390 و با همت نیکوکاران فعالیت رسمی خود را آغاز کرده، به لطف الهی تا به امروز با همراهی مسئولین دلسوز... ادامه...
   
   
   
   
   
   


آخرین اخبار و رویدادها
1396/12/26 08:43

در نشست صمیمی اعضای ستاد دیه استان البرز با مدیر کل زندان‌های استان البرز مطرح شد:آزادی ۴۲۱ زندان جرائم غیر عمد در سال۹۶

خداوند توفیقی نصیب بنده و همکارانم نموده که میتوانیم در محیطی سالم و با صداقت، خدماتی به مددجویان و خانواده آنان داشته باشیم.
 به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان البرز، محمدباقر مقدسی، مدیر ستاد دیه استان، در جلسه صمیمی اعضای ستاد دیه با مدیرکل زندانهای استان و جمعی از معاونین این اداره کل، ضمن بیان مطالب فوق ، با قدردانی از هیئت امنا و مدیرکل محترم زندانها و تشکر از همکاران در ستاد دیه، گزارش عملکرد یک‌ساله ستاد دیه استان را اعلام نمود و افزود: همه‌ساله از طریق حسابرسی رسمی و از طریق ستاد دیه کشور حساب‌های ستاد، حسابرسی شده که الحمدالله همیشه استانداردهای مربوط رعایت گردید. همچنین به‌طور مرتب از طریق ستاد دیه کشور بازرسی و اعضای محترم هیئت امناء نیز نظارت کامل بر روند اجرایی دارند.

 ایشان، ضمن اعلام آمار زندانیان آزادشده که در سال ۹۶ تعداد ۴۲۱ نفر مددجویان زندانی غیر عمد، با بدهی ۵۸۷ میلیارد ریال و مبلغ۱۷۴ میلیارد ریال گذشت آزاد گردیدند، تصریح کرد: در خصوص قانون بیمه اجباری ، به همت حاج‌آقای جولایی که نماد ستاد دیه کشور هستند، در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که باعث شد تا آمار زندانیان بدهکار دیه تصادف به حداقل برسد.
وی افزود: با پیگیری‌های جناب حاج آقا جولایی، تبصره یازده قانون بودجه در مجلس تصویب و زندانیانی که قبل از سال ۸۷ به دلیل بدهی دیه تصادف در زندان بودند از طریق صندوق خسارت‌های دولت به‌صورت بلاعوض پرداخت و آزاد گردیدند.

مقدسی در ادامه گفت: باهمت و تلاش آقای شاکرمی دادستان محترم کرج، چهارصدو بیست متر مربع زمین با حداقل قیمت، جهت ستاد دیه از طریق اداره کل راه و شهرسازی تملک گردید.
وی همچنین در خصوص شعبه ۷۵ شورای حل اختلاف که عملکرد بسیار خوبی در زمان کوتاه داشته است، گزارشی ارائه نمود.
مدیر ستاد دیه استان البرز همچنین اظهار داشت: طی درخواستی که از جناب آقای فاضلیان، رییس‌کل دادگستری استان البرز گردید و با کسب موافقت ایشان، به مراکز قضایی و دادستان‌ها اعلام شد تا مددجویانی که از طریق ستاد دیه کمک دریافت می‌نمایند، از پرداخت نیم عشر دولتی معاف گردند.

مقدسی اظهار داشت: در سال گذشته ۹ جشن گل‌ریزان برگزار شد که قابل‌توجه بود و با توجه به طرح بسیار ارزشمند جناب آقای باقری مدیرکل محترم مبنی بر طرح برگزاری جشن گل‌ریزان در هر یک از دستگاه‌های استان در جلسه شورای اداری و تصویب ان ، درخواست گردید برای سال ۹۷ نیز مساعدت و اقدامات لازم را مبذول فرمایند. همچنین درخواست گردید زندانیان جرائم غیرعمد در یک زندان نگهداری شوندکه ستاد دیه بتواند خدمات بیشتری را داشته باشد. من به نیروهای ستاد دیه، به کارشان و ارزش کارشان. افتخار می‌کنم در ادامه جلسه جبار باقری مدیرکل زندان‌های استان البرز نیز ستاد دیه را نعمتی بزرگ توصیف کرد و هویت آن را هویت خوبی برشمرد.
 وی بابیان اینکه ستاد دیه واقعاً کسانی را خدا نمی‌خواهد در زندان باشند را آزاد می‌کند، تصریح کرد: من به نیروهای ستاد دیه، به کارشان و ارزش کارشان. افتخار می‌کنم.

باقری با اشاره به این مسئله که در شرایطی که نااهلان در پی تضعیف نظام و ناکارآمد نشان دادن آن هستند، تا آرام‌آرام ریشه این نظام را بزنند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز این مسئله را بیان داشتند که ناکارآمد نشان دادن نظام، حرکت در مسیر دشمن است. باید دستاوردهای موفق نظام، مثل اقدامات ستاد دیه در آزادی ۴۲۱ زندانی در یک سال، برجسته و تبیین شود. .تأکید بر این نکته اهمیت دارد که خادمینی هستند که دلشان برای خدمت به مردم می‌تپد. ریش‌سفیدانی در ستاد دیه، جمع شده‌اند برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد که اگر نتوانیم حق‌الزحمه آنان را به‌موقع بدهیم، باز برای دلشان هم که شده، حاضرند بیایند پای‌کار، تا چند نفر زندانی را آزاد کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه جای خالی اجتماع خیرین در استان خالی است، تشریح کرد: به خاطر خدا و به خاطر خلق خدا از خیرین درخواست کنیم که ساعتی را تشریف بیاورند تا در خدمتشان باشیم.
 باقری با تشکر از اعضای ستاد دیه گفت: از اعتمادی که در بین مردم ایجاد کردید تشکر می‌کنم.
مدیرکل زندان‌های استان البرز در انتها با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان و برگزاری جشن‌های گل‌ریزان در اردیبهشت سال آینده، اظهار داشت: از همین حالا برای سه اقدام تدبیر شود:
۱- تجلیل از خیرین۲- گل‌ریزان مساجد۳- گل‌ریزان در ادارات کل.
 وی خاطرنشان ساخت: ما برای برگزاری گل‌ریزان در ادارات کل، زیاد به دنبال گرفتن پول نیستیم بلکه این تفکر کمک به زندانیان نیازمند و غیر عمد، در قالب فرهنگ‌سازی در این جشن‌ها، جا بیفتد و نهادینه بشود، ما به اهدافمان رسیده‌ایم.
گفتنی است: در پایان از خدمات پرسنل ستاد دیه ، با اهدای لوح از طرف مدیرکل زندانهای استان البرز قدردانی گردید.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :