کیست که به خدا «قرض الحسنه‌ای» دهد، (و از اموالی که خدا به او بخشیده، انفاق کند،) تا آن را برای او، چندین برابر کند؟ و خداوند است (که روزی بندگان را) محدود یا گسترده می‌سازد؛ (و انفاق، هرگز باعث کمبود روزی آنها نمی‌شود). و به سوی او باز می‌گردید (و پاداش خود را خواهید گرفت). البقرة 245

تابلو اعلانات

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند:
«...امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.»

واریز کمک های نیکوکاران با کارتهای عابر شبکه شتاب و تلفن های همراه:
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  17
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  20
دیروز :  40
کل مشاهده :  557364
مصاحبه
  « کی داده و کی گرفته» یک مثل غیر مستعمل ایرانی است ؟!
    محمدباقرمقدسی، مدیرعامل ستاد دیه البرز با اشاره به سابقه این نهاد
  مردمی در استان گفت: ستاد دیه البرز که از نیمه اول سال 1390 و با همت نیکوکاران فعالیت رسمی خود را آغاز کرده، به لطف الهی تا به امروز با همراهی مسئولین دلسوز... ادامه...


آخرین اخبار و رویدادها
1398/07/10 14:36

لزوم تدوین قانون جامع در خصوص مهریه

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان البرز در ابتدای این جلسه مقدسی، مدیرنمایندگی ستاد دیه استان ، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده اظهار داشت: علی رغم کاهش چشمگیر زندانیان مهریه از اول سال تاکنون ، در حال حاضر 75 نفر زندانی مهریه حاضر بخواب می باشند که نیاز به مساعدت قضایی، بخصوص در زمینه حکم اعسار دارند.

در ادامه محمدجواد کولیوند، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت امنای ستاد دیه استان، ضمن قدردانی از اقدامات ایجاد شده در ستاد مردمی دیه خاطرنشان نمود: مجلس در تلاش است تا نسبت به قانون مهریه اصلاحاتی را صورت پذیرد تا ورودی به حداقل رسانده شود.فاضلی رییس کل دادگستری استان البرز نیز ضمن تشکر از حضور اعضای هیئت امنای ستاد دیه استان ، اقدامات ستاد دیه را ارزشمند و صوابی بی حد برشمرد و افزود: در خصوص زندانیان با افزایش تعداد قضات و امکانات، مشکل حل نخواهد شد. باید عوامل، بررسی و موانع برطرف و از بنیان اصلاح گردد.

وی تاکید کرد: باید در بحث زندانی شدن، دقت بیشتری مدنظر باشد تا جایی که امکان دارد افراد بدهکار را روانه زندان ننماییم و محکومیت جایگزین حبس در نظر بگیریم. رییس کل دادگستری تصریح کرد: به هر حال دادگستری مجری قانون است ، لذا اگر شاکی راضی باشد، قاضی اختیار بیشتری برای تعیین تکلیف محکوم دارد.

فاضلی افزود: حکم اعسار نیز باید قبل از بازداشت صادر شده باشد. ولی چنانچه محکوم روانه زندان گردید، تاکید است حتما حکم اعسار صادر گردد، مگر اینکه از محکوم، اموالی شناسایی شده باشد.

وی در پایان با اشاره به تاکید مراجع عظام، خاطرنشان کرد: لازم است در خصوص مهریه قانون جامع تدوین شود.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :