کیست که به خدا «قرض الحسنه‌ای» دهد، (و از اموالی که خدا به او بخشیده، انفاق کند،) تا آن را برای او، چندین برابر کند؟ و خداوند است (که روزی بندگان را) محدود یا گسترده می‌سازد؛ (و انفاق، هرگز باعث کمبود روزی آنها نمی‌شود). و به سوی او باز می‌گردید (و پاداش خود را خواهید گرفت). البقرة 245

تابلو اعلانات

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز به آحاد ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، مهمترین مسئله کشور در سال گذشته را موضوع اقتصاد و معیشت مردم دانستند و با تاکید بر اینکه امسال نیز اقتصاد، مسئله اصلی کشور است، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهار تورم و رشد تولید» اعلام کردند.

واریز کمک های نیکوکاران با کارتهای عابر شبکه شتاب و تلفن های همراه:
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  22
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  190
دیروز :  0
کل مشاهده :  699036
مصاحبه
  « کی داده و کی گرفته» یک مثل غیر مستعمل ایرانی است ؟!
    محمدباقرمقدسی، مدیرعامل ستاد دیه البرز با اشاره به سابقه این نهاد
  مردمی در استان گفت: ستاد دیه البرز که از نیمه اول سال 1390 و با همت نیکوکاران فعالیت رسمی خود را آغاز کرده، به لطف الهی تا به امروز با همراهی مسئولین دلسوز... ادامه...


آخرین اخبار و رویدادها
1401/05/02 11:38

آزادی ۵۱۷ نفر زندانی جرایم غیرعمد و بدهکاران مالی

جلسه هپات امنای ‍‍‍‍‍‍‍‍‍ستاد دیه استان البرز در مورخه 5خرداد1401 به منظور بررسی عملکرد این ستاد در سال گذشته و تصویب راهبردهای سال جاری به ریاست رئیس کل دادگستری استان البرز و با حضور معاون نظارت بر زندان و اجرای احکام دادگستری کل استان، مدیرعامل و اعضاء هیأت مدیره ستاد دیه استان البرز در محل دادگستری کل استان برگزار شد.

حسین فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ ستاد دیه استان البرز موفق به آزادی ۵۱۷ نفر زندانی جرایم غیرعمد و بدهکاران مالی شده است گفت: مجموع بدهی این افراد ۳۵۰ میلیارد تومان بود که بخشی از آن با کمک های مردمی و خیران و اعتبارات ستاد دیه استان تامین شد و بخشی دیگر توسط خود زندانی تامین و زمینه آزادی آنها فراهم شد.

وی با اشاره به نقش گذشت شکات در این پرونده ها اضافه کرد: شکات همکاری لازم را معمول داشتند و با گذشت از تمام یا بخشی از طلب خود زمینه آزادی زندانیان مالی را فراهم کردند و در مجموع، این اقدامات منتهی به آزادی ۵۱۷ نفر شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به تاثیر مثبت صدور احکام تقسیط از سوی دادگاههای استان در آزادی زندانیان مالی متذکر شد: دادگستری کل استان نیز با توجه به شرایط و وضعیت مالی محکومان، در موارد شمول مقررات قانونی، حکم اعسار و تقسیط بدهکاران را با تعیین پیش قسط صادر کرد و متعاقبا پرداخت پیش قسط و یا بخشی از اقساط تعیین شده دادگاهها از سوی ستاد دیه، منتهی به آزادی محکومان مالی شده است، به نحوی که ۷۸ درصد از زندانیان آزاد شده، محکومانی بودند که با توجه به تقسیط مبلغ محکومیت آنها از سوی دادگاه‌ها و با پرداخت تمام یا بخشی از پیش قسط و یا بخشی از اقساط مورد حکم از سوی ستاد دیه از زندان آزاد شدند تا پس از آزادی، خودشان با فعالیت اقتصادی مابقی اقساط را مطابق حکم دادگاه پرداخت کنند.

عالی ترین مقام قضایی استان با اشاره به اینکه در جشن‌های گلریزان ماه رمضان امسال در شهرستان‌های مختلف استان، مردم و خیران جمعاً ۴ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان مالی کمک کردند، متذکر شد: این کمک‌ها نسبت به سال گذشته افزایش ۴ برابری را نشان می‌دهد.

وی با تقدیر از شهروندان و خیران البرزی که در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و بدهکاران مالی، بدون چشم داشت کمک مالی می کنند بیان کرد: باید دقت شود که تنها مرجع قانونی جمع آوری کمک مردمی برای آزادی زندانیان، ستاد دیه است و پرداخت مبلغ به سایر افراد یا نهادها وجاهت قانونی ندارد و اگر افراد یا گروه ها یا اصناف داوطلب جمع آوری کمک های مردمی برای آزادی زندانیان هستند باید با هماهنگی و در قالب ستاد دیه انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: همچنین افرادی که قصد کمک به خانواده زندانیان را دارند می‌توانند کمک‌های خود را به انجمن‌های حمایت زندانیان که در همه شهرستان های استان مستقر هستند تقدیم کنند.

وی با یادآوری اینکه پرداختی های ستاد دیه هم به صورت بلاعوض و هم در قالب اعطای تسهیلات از طریق بانک های عامل است، متذکر شد: بعضا زندانی جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی می شود ولی قادر به تودیع تضمین های لازم نیست و از دریافت تسهیلات محروم می شود در این شرایط افراد خیر می‌توانند در این مرحله وارد عمل شده و امور مربوط به ضمانت را برعهده گیرند و یا خود آنها با هماهنگی و معرفی ستاد دیه، تسهیلات را جهت آزادی زندانی مالی دریافت کنند که البته در این صورت مبلغ تسهیلات از سوی بانک مستقیما به حساب ستاد دیه جهت آزادی زندانی مورد نظر واریز می شود. بنابراین کمک به آزادی زندانیان الزاما به صورت کمک مالی مستقیم نیست بلکه می تواند ضمانت زندانی جهت دریافت تسهیلات و نیز با دریافت مستقیم تسهیلات باشد.

فاضلی هریکندی گفت: هم اکنون استان البرز در درجه بندی ستادهای دیه کشور جزو ستادهای درجه یک است و از حیث اقدامات در زمره ۱۰ استان برتر کشور قرار دارد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :